Labioplastyka, Uroda

Znamiona barwnikowe

Off 49
Znamiona barwnikowe
1 vote, 3.00 avg. rating (71% score)

Asumin opinie (8)Znamiona barwnikowe, czyli jak popularnie się je nazywa – pieprzyki pojawiają się na skórze praktycznie przez całe życie: z jednymi już się rodzimy a inne pojawiają się na przykład po wakacjach. Różna jest także ilość pieprzyków u różnych osób: niektórzy mają ich zaledwie kilka a inni nawet kilkadziesiąt. Zwykle są to niegroźne zmiany skóry, ale jednak należy je bacznie obserwować, gdyż niektóre z nich mogą zmienić się w groźną zmianę nowotworową – czerniaka. Największym wrogiem pieprzyków jest promieniowanie UV emitowane przez słońce, gdyż pod jego wpływem łagodne pieprzyki mogą zmienić się w śmiertelnego raka. Szczególnej uwagi wymagają znamiona, które mają średnicę powyżej 5 mm, są bardzo ciemne z różowym tłem, zmieniają kształt, zabarwienie, szybko rosną i swędzą lub nawet krwawią. Dobrze jest sprawdzać (oglądając dokładnie całe ciało, nawet skórę głowy, paznokcie, miejsca pod piersiami) czy nie powstały jakieś nowe zmiany a stare nie zmieniły wielkości i kształtu. Jeśli zauważymy jakieś zmiany koniecznie pokażmy je lekarzowi dermatologowi, który najlepiej oceni czy są to niegroźne pieprzyki czy zmiany nowotworowe i zaleci odpowiednie badania i ewentualną kurację.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Operacje plastyczne – Bydgoszcz

    Ludzie od zarania dziejów dbali o swój wygląd. To normalne, gdyż każdy chce dobrze wyglądać i podobać się tej drugiej płci. Dobry wygląd, to połowa sukcesu, do znalezienia wymarzonego partnera życiowego. Nie ma w tym nic złego, ani dziwnego, taki jest już ten Świat. Panie zawsze pudrowały noski, Panowie ścinali zarost. Panie ubierały piękne suknie,…

  • Implanty zębów

    Problemy z zębami dotyczą bardzo wielu ludzi. Na szczęście obecnie istnieje bardzo dużo sposobów leczenia, dzięki którym można zachować zdrowy stan zębów do późnej starości. Na ryku działa wielu profesjonalnych dentystów, dzięki którym można prawidłowo dbać o uzębienie. W przypadku, gdy ząb nadaje się już wyłącznie do wyrwania, konieczne może okazać się skorzystanie z implantu….

Kategorie