Zdrowie

Ludowe sposoby

Off 277
Ludowe sposoby
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

zdrowie (7)Pojęcie „medycyna naturalna” nie jest określeniem jednoznacznym. Z jednej strony kojarzy się na przykład z ziołolecznictwem, którego skuteczności nie trzeba raczej nikomu udowadniać, z drugiej natomiast z całą rzeszą szarlatanów, którzy biorą od ludzi pieniądze za wykonywanie zabiegów które nie mają z leczeniem absolutnie nic wspólnego. Wydaje mi się, że to właśnie przez owych szarlatanów tak długo musieliśmy czekać na powrót do łask rumianku, pokrzywy czy melisy, bo lekarze, którzy na studiach nie byli uczeni o ich dobroczynnym wpływie na zdrowie, byli nieufni wobec ludowych sposobów na choroby, a potem ową nieufność przekazywali swoim pacjentom, w wielu przypadkach robiąc to mimowolnie. Tak czy inaczej w dzisiejszych czasach na infekcje bakteryjne coraz częściej przepisuje się czosnek, preparaty z wody morskiej i płukanie roztworem sody oczyszczonej w miejsce drogich leków, które dodatkowo obciążały wątrobę. Na przeziębienia znów doradza się stosowanie mleka z masłem i z miodem, co świetnie rozgrzewa organizm.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Choroba lokomocyjna u dzieci

    Prawie, co piąte dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną. Jest to przypadłość nie groźna i niepociągająca za sobą żadnych poważnych konsekwencji zdrowotnych, ale potrafi dać się we znaki zarówno dziecku jak i całemu jego otoczeniu. Podczas jazdy samochodem czy autobusem dziecko skarży Siena ból głowy i brzucha, nudności (często wymiotuje); psuje to całą radość z podróży….

  • Amfetamina

    Amfetamina (Amphetamine, Benzedrine) została zsyntetyzowana jeszcze w 1887 r. (w tym samym czasie wyodrębniono efedrynę z rośliny Ephedra yulgaris), a w 1910 r. Barger i Dale opisali jej właściwości sym-patykomimetyczne. Amfetamina wykazuje charakterystyczne działanie na zachowanie ogólne i czynność bioelektryczną mózgu. W obrazie korowym eeg występuje pobudzenie (desynchronizacja), nasilają się również reakcje wzbudzenia (arousal) w…

Kategorie