Karboksyterapia, Medycyna, Potencja tabletki

Amidy nopenicyliny

Off 278
Amidy nopenicyliny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdrowie21.jpgSą szczególnie skuteczne w zakażeniach wywołanych przez bakterie z rodziny Enterobacteriaceae (Escherichia coli, Proteus mirabilis, rodzaje Salmonella i Shigella). Stosunkowo słabo działają na bakterie Gramdodatnie i są nieskuteczne w zakażeniach wywołanych przez pałeczki Topy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa). W porównaniu z karboksype-nicylinami znacznie słabiej działają na indolo dodatnie szczepy Proteus. Negatywną cechą amidynopenicylin jest ich rozkładanie przez pelicynazy gronkowcowe, bardziej oporne są w stosunku do laktamaz wytwarzanych przez drobnoustroje Gram-ujemne. Podstawowym lekiem tej podgrupy jest mecylinam (Mecillinam, Se-lexidin). Podawany jest wyłącznie pozajelitowe, ponieważ praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. W 20% wiąże się z białkami krwi, a okres półtrwania wynosi l h. W 60% wydala się przez nerki. Stosowany jest w zakażeniach pałeczkami jelitowymi, przede wszystkim Escherichia coli, opornymi na działanie innych antybiotyków. Przeciwwskazania — p. str. 750. Dawkowany jest domięśniowo lub dożylnie w dawce 5—15 mg/kg co 6—8 h.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Zdrowie i natura

    Zdrowie jest rzeczą, która wymaga od człowieka dużej uwagi. Dobra kondycja daje pełnię energii do wszelakich działań, ma też niebagatelny wpływ na samopoczucie. Jednak gdy zdarzy się podupaść na zdrowiu, wówczas z pomocą przychodzi medycyna. Jej zadaniem jest pomoc w likwidacji wszystkich nieprzyjemnych rzeczy, która zakłócają działanie ciała. Najczęściej odbywa się to za pomocą leków….

  • Salon medycyny estetycznej

    Nowy wygląd W dzisiejszych czasach wygląd jest elementem bardzo ważnym, do którego ludzie przykładają coraz większą uwagę. W większych miastach zaczęło pojawiać się wiele salonów medycyny estetycznej, które oferują swoim klientom najróżniejsze zabiegi. Ludzie, którzy zgłaszają się do takich miejsc borykają się z przeróżnymi problemami skóry, takimi jak przebarwienia, blizny, czy pieprzyki znajdujące się w…

Kategorie