Flexagen, Lekarze, Potencja tabletki

Aldehydy

Off 371
Aldehydy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_lekarz35.jpgNiektóre aldehydy mają zdolność działania przeciwbakteryjnego m.in, wskutek kondensacji grupy aldehydowej z aminowa, co prowadzi do powstania związków azometynowych. W większych stężeniach aldehydy denaturują białko. Aldehyd mrówkowy (formaIdehydum) jest związkiem gazowym. Roztwory wodne, zawierające 40% formaldehydu noszą nazwę formaliny (formaldehydum solutum). Formaldehyd gazowy i w roztworach działa na wszystkie mikro- i makroorganizmy. Działanie jest jednak powolne: 0,5% roztwór zabija bakterie w ciągu 6—12h, dla zabicia zarodników zaś niezbędny jest czas sięgający nawet 2—4 dni. Roztwór 8% zabija zarodniki dopiero po 18h. Obecność substancji organicznych, zwłaszcza białka, osłabia działanie formaldehydu, ponieważ wiążąc go, zmniejsza jego efektywne stężenie w środowisku. Stężenia formaldehydu o działaniu przeciwbakteryjnym denaturują białko. Formaldehyd stosowany jest głównie do odkażania przedmiotów i pomieszczeń. W tym ostatnim celu można stosować gazowy formaldehyd, wydzielający się z formaliny po dodaniu nadmanganianu potasowego. Dezynfekcja powinna trwać co najmniej 24 h.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Przyczyny łysienia u mężczyzn

    Od dawna słyszymy o zmaganiu się mężczyzn z objawami łysienia. Często widzimy, nawet na ulicy okropne zakola, które mogą zacząć tworzyć się już w najmłodszych latach. Przyczyną tego są przede wszystkim geny. Wielu mężczyzn, którzy zmagają się z tą przypadłością, są nosicielami genu łysienia, który zazwyczaj odziedziczyli po ojcu. Rzadziej jest za to odpowiedzialne zdrowie….

  • Domowe sposoby na trądzik

    Problemy z cerą dotyczą coraz więcej osób – nie tylko nastolatków, ale również osoby dorosłe. Co ciekawe, dotyczą w tym samym stopniu zarówno kobiet jak i mężczyzn. To krępujący kłopot, który spowodować może obniżenie poczucia własnej wartości. Dlatego też warto poznać domowe sposoby na trądzik. Jeśli chcemy je przetestować, warto znaleźć kilka fajnych przepisów w…

Kategorie