Flexagen, Lekarze, Potencja tabletki

Aldehydy

Off 373
Aldehydy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_lekarz35.jpgNiektóre aldehydy mają zdolność działania przeciwbakteryjnego m.in, wskutek kondensacji grupy aldehydowej z aminowa, co prowadzi do powstania związków azometynowych. W większych stężeniach aldehydy denaturują białko. Aldehyd mrówkowy (formaIdehydum) jest związkiem gazowym. Roztwory wodne, zawierające 40% formaldehydu noszą nazwę formaliny (formaldehydum solutum). Formaldehyd gazowy i w roztworach działa na wszystkie mikro- i makroorganizmy. Działanie jest jednak powolne: 0,5% roztwór zabija bakterie w ciągu 6—12h, dla zabicia zarodników zaś niezbędny jest czas sięgający nawet 2—4 dni. Roztwór 8% zabija zarodniki dopiero po 18h. Obecność substancji organicznych, zwłaszcza białka, osłabia działanie formaldehydu, ponieważ wiążąc go, zmniejsza jego efektywne stężenie w środowisku. Stężenia formaldehydu o działaniu przeciwbakteryjnym denaturują białko. Formaldehyd stosowany jest głównie do odkażania przedmiotów i pomieszczeń. W tym ostatnim celu można stosować gazowy formaldehyd, wydzielający się z formaliny po dodaniu nadmanganianu potasowego. Dezynfekcja powinna trwać co najmniej 24 h.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Regenerum do rzęs

    Rzęsy to delikatne włoski, które są osadzone płytko w skórze (ok.2mm). Tak jak włosy na głowie, starzeją się. Z wiekiem ich wzrost maleje, stają się kruche oraz łamliwe. Jeśli są osłabione, mają tendencje do wypadania. Średnio wypada nam około dwie czy trzy sztuki dziennie, nie jest to powód do zmartwień. Rzęsy które wypadną zastępowane są…

  • Nowe metody badania mięśnia sercowego

    Nasze serce bezustannie wykonuje naprawdę ciężką pracę każdego dnia, a gdy zaczyna się z nim dziać coś niedobrego zagraża to życiu i może zdarzyć się nawet to, co najgorsze: po prostu przestanie bić. Dlatego nie tylko trzeba przez całe życie dbać o nie, ale w razie jakichś nieprawidłowości jak najszybciej dowiedzieć się, co mu dolega….

Kategorie